Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Nabídky
· Domů
· Aktuality
· Ankety
· Archiv
· Diskuze
· Doporučte nás
· Fotogalerie
· Odkazy
· Registrace
· Soubory
· Statistiky
· Vyhledávání
· Vzkaz autorovi
Online
V tuto chvíli je 22 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Toplist

Nad dotazy čtenářů - 1.díl

Autor: mirosoft - Úterý, 20.05. 2008 - 13:41:21

Emailová schránka se mi stále plní Vašimi dotazy, žádostmi o rady a ohlasy, které píšete přes Vzkaz autorovi. Abych jí trochu ulevil, mám pro Vás první díl seriálu „Nad dotazy čtenářů“

DOTAZ: Dobrý den, chystám se na stavbu RD během příštího roku, nevím poraďte mi podsklepovat a udělat si ve sklepě garáž nebo radši přilepit garáž ke zdi jako vy bez sklepa ..co vyjde levněji..dík za odp.
Dobrý den, taky jsme na začátku řešili otázku, zda budeme podsklepovat, či nikoli. Nakonec jsme se rozhodli, že sklep ne! Cenově vychází základová deska se sklepem zhruba až na 1/3 ceny hrubé stavby. Navíc v dnešní době si tu zeleninu, kterou bych tam ukládal raději koupím čerstvou. Pokud nejste na kopci tak Vám ten sklep může v případě delších dešťů i vytopit. Pokud ovšem uvažujete o topení uhlím, tak zase někam potřebujete dát uhlí, ale pokud máte plyn, tak bych do podsklepování já osobně nešel. Pročtěte si diskuze na http://forum.living.cz. a uvidíte, že někteří jsou pro a jiní zase proti podsklepování.

DOTAZ: Dobrý den, v brzké době začínám stavět rodinný dům v Českém Těšíně a chtěl bych se Vás zeptat, kdo Vám dělal hrubou stavbu. Sháním zedníky. Pokud víte o nějakém šikovném levném zedníkovi (nejlépe bez faktury) tak budu moc rád když mi na něho dáte kontakt. Děkuji
Dobrý den, tak hrubou stavbu mi zdili 4 zedníci a taky bez faktury. Jsou ale celkem vytíženi, tak nevím zda budou mít čas. Jsou tady z okolí Jablunkovska. Jinak jsem taky využíval firmu z Bystřice H&R Domy. Kontakt najdete na
www.hrdomy.cz

DOTAZ:Dobrý den,mám dotaz. Přítel má pozemek a chce postavit dům, sám s pomocí přátel. Myslí si,že se vejde do ceny 1,2 milionu. Měl by to být bungalov cca 80m2.Já si myslím,že to možné není,můžu poprosit o názor? Moc děkuji
Dobrý den, no podle mě bude muset něco přidat. Je to těžko odhadnout pokud nevím z čeho bude stavět, co bude dávat na střechu, jaké plánuje vytápění, okna a další drobnosti. Typoval bych tak min. 1,5 milionu.

DOTAZ:Ahoj , zdravím webmastra stránek , v prvé ředě chválím, protože dělám taky stránky za peníze a vím co to je se něčemu věnovat a teprve když za to člověk nic nemá, ale jako jo dobrý díky že to tu je. Chtěl bych se zeptat, nevíte, kde by se dala sehnat nějaké knihy a nebo rady jak stavět, ale v digitální podobě? že bych si to v práci vytiskl. Ono jako člověk ledasco ví na ledasco přijde, ale nebylo by na škodu kdyby mohl kouknout do nějakého papíru.Já zatím teda nemám nic postaveno , ale motám se kolem toho, co to jde a chtěl bych něco zkusit uskutečnit.Kdyby jste byl tak hodný a něco mi doporučil. Moc děkuji s pozdravem
Díky za slova chvály, kdybych se informatikou neživil, tak asi do toho taky nejdu a věnuji se jen stavění baráčku, ale nedalo mi to a tak jsem to odprezentoval i na netu. A navíc, když člověk z toho má "jen" tu radost, že snad někomu poradil.Co se týče celých publikací, tak s tím je celkem obtíž. Za celou dobu stavby jsem si koupil pouze jednu knihu a to o montáži sádrokartonu. Jinak jsem spoustu chytrostí hledal na netu. Buď přímo na stránkách výrobce (cihly, sádroš apod.) nebo v diskusních fórech (living a pod.) Dále pak z brožury o RD kterou vydává přímo Porotherm. Tam jsou základy stavby taky dobře popsány.
Teď nedávno jsem viděl, že Grada vydala knihu Stavba rodinného domu krok za krokem, ale v ruce jsem ji ještě neměl.
Tak přeji taky hodně úspěchů při budování


DOTAZ:Čtu vás už nějaký čas a je pozoruhodné, jak podobným řečištěm se zatím ubírají naše životy. Ten váš jako by byl jen o pár meandrů a soutoků dál(snad včetně toho vína a radegasta u krbu - viz vaše fotogalerie podzim 2007)...Ve vlastním zájmu proto doufám, že tomu tak bude i nadále, když si tak úspěšně vedete mauálně i s čísly. Rád bych vám tedy tímto pogratuloval k nastěhování a synkovi k narozeninám. Plán našeho domku (měl by z venku co nejvíc připomínat tradiční stavby pomezí Hané a Slovácka)by měl být komplet hotový ještě v lednu. Pak to propukne... A pak Perun s námi.. PS:Pozdravení vaší paní.
Dobrý den, už dlouho jsem neobdržel takový email jako od Vás. Taky Vám přeji, ať Vám to rychle roste a máte z toho dobrý pocit jako my.

DOTAZ:Obracím se na Vás s dotazem k množství a ceně zdiva. Vypadá (předpokládám), že jste na stavbu použili porotherm 44 Si. Pokud se pletu, tak mě prosím opravte. Zajímá mě cena jednoho bloku obvodového zdiva, jejich počet a přibl. počet takových těch půlek, věncovek a dalších. Dále se chci zeptat, jak se vám z toho zdilo a jaká byla spotřeba spojovací malty (např. malinko-stačilo potřít, nebo víc aby se srovnaly drsné styčné plochy). Zajímá mě tedy nejenom množství a cena materiálu, ale i hodnocení, jak vám z toho šlo stavět. Vaše stránky se mi líbí, děkuji vám za odpověď a přeji hodně zdaru.
Dobrý den, na výpočet cihel jsem si udělal tabulku v excelu a podle plánů jsem si spočítal kolik zhruba budu potřebovat. Rozměry a počty cihel na paletách najdete v nabídkovém katalogu HELUZu. Vyšlo mi 46 palet. Obvodové zdivo 40 STI a na garáži 30STI, Nosné stěny 30P+D a příčky 11,5. Akorát jsem tam neměl započítány štíty tak jsem 3 palety musel dokoupit. Zedníci mi poradili, že na domek by mi měly stačit 2 palety půlek. Říkali, že se jim z toho staví dobře.
Kolik malty? Tak to Vám už nepovím, ale mazali 2 proužky cca šířky 7 cm zhruba do 2 cm výšky. Maltu jsme dělali ze zdícího unimaltu (tuším že to byl žlutý s č.11) který se míchal 1 ku 4 s pískem. Pak jsme zdili i z červené 13 a to drží ještě líp. V příloze máte můj rozpočet cihel.


DOTAZ:Dobrý den, již delší dobu přemýšlím o stavbě domu svépomocí. Jste pro mě důležitým vzorem a děkuji Vám za to, že vznikl tento web. Kolik stojí to pěkné schodiště a kdo je dodavatelem? Kolik dneska stojí architekt, který mi navrhne nějaký jednoduchý tvar domu spolu s nejnutnějšími místnostmi jako je WC, kuchyň, koupelna? Kolik stojí architekt, který provede osazení domu na pozemek včetně projektu připojení k inž.sítím? Kolik stojí firma, co mi vyběhá všelijaké úřední listiny pro ohlášení stavby?Co je nutné a postačující na domě udělat, abych se mohl nastěhovat dříve? Co je tedy nutné splnit, abych mohl například legálně obývat spodní patro s tím, že podkroví dodělám později? Děkuji předem za jakékoliv informace a přeji hezký den
Dobrý den, je to spousta otázek, ale aspoň na některé se pokusím odpovědět.
Schodiště stálo 57 tisíc i s montáží. Dodala nám ho firma Abecede www.abecede.cz , nebo http://www.stavimeschody.cz .
Projekt na RD stojí od 20000, ale pokud to nemáte projekt z nějakého katalogu a jedná se o projekt přímo na míru tak bych počítal spíše 30 tisíc. V něm už je i osazení na pozemek a připojení k IS.Firma, která za vás oběhá úřadníky bude asi dost drahá. Ono to zase není nic složitého. Formuláře jak k územnímu rozhodnutí tak stavebnímu povolení najdete na stránkách stavebního odboru, popřípadě plynařů, telekomáků, energetiků, vodařů. Pokud jim pošlete žádost o vyjádření do měsíce to musíte mít zpět. Pokud chcete legálně obývat nedodělaný barák, tak ty nedodělky nesmí být životu nebezpečné. Musíte mít všude zábradlí, revizní zprávy - plyn, elektřina, komíny, no prostě klasická kolaudace. Tak jen s chutí do toho a hodně nervů s úředníky

 
Související odkazy
· Více o tématu
· Další články od autora mirosoft
Cena základové desky
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Re: Nad dotazy čtenářů - 1.díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Středa, 14.12. 2011 - 09:10:25
replica rolex watches [www.swissreplicawatchs.co.uk] is one of the biggest watch brands but most often the brand can be noticed among the average professional people. Designer replica watches [www.swissreplicawatchs.co.uk] for a typical professional should actually be something which is truly striking without being unrealistic. Auspiciously there are a number of watch designers today and finding the best luxury watch has become much easier and so we are here to help you make the best selection in luxury watches that speak about your professional lifestyle.

cheap wow buy gold (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sobota, 31.12. 2011 - 06:37:42
wow game watershed this years watch market has a wow gold [www.inwowgold.com] buy wow gold cheap Lotro Gold [www.inwowgold.com] Cheap LOTRO Gold World of Warcraft Gold [www.inwowgold.com] World of Warcraft Buy cheap Fly For Fun [www.inwowgold.com] Flyff Penya cheap power leveling [www.inwowgold.com] wow powerleveling decided to do some good things to wow gold sale.

Evening dress (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sobota, 25.02. 2012 - 02:17:38
Long black dress Herve Leger Casual Clothes [www.inglobaldress.com] *****tail dress Christian Audigier Pants [www.enabledress.com] Dress evening wear *****tail Dresses [www.tobuydress.com] Sequin Christian Audigier Casual Dresses [www.tobuydress.com] Formal gowns Christian Audigier Tee Shirts [www.biasdress.com] Gowns for quinceanera.

beautiful spring (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 28.02. 2012 - 06:06:50
discount watches replica watches for sale [www.sanwatch.com] cheap watches tag heuer watches [www.sanwatch.com] tag heuer monaco, replica breitling watches [www.sanwatch.com] breitlings watches.

hublot watches (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 09.03. 2012 - 08:14:52
designer watch replica watches [www.figurewatches.com] watches review fake rolex watches [www.figurewatches.com] gmt rolex, fake movado watches [www.figurewatches.com] fake movado.

Clothing for womens (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 13.03. 2012 - 02:57:23
Vintage bridal gowns Herve Leger Wool and Blends [www.tobuydress.com] Wedding dresses dresses Christian Audigier Shrugs [www.tobuydress.com] Couture fashion Christian Audigier Skirt Suits [www.tobuydress.com] 2011 dresses Herve Leger Pullovers [www.tobuydress.com] Clothing asos Gucci Tracksuits [www.tobuydress.com] White dress.

Evening gowns (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 06.04. 2012 - 08:54:37
Clothing designer cheap evening dress [www.acceptdress.com] Gowns shop evening dress long [www.acceptdress.com] Dress shop burgundy party dresses [www.acceptdress.com] Couture costume party dress for plus size [www.acceptdress.com] Little blackdress evening gown [www.acceptdress.com] Online vintage.

Clothing designer fashion (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 17.04. 2012 - 10:55:03
herve leger dresses sale Herve leger [www.massherveleger.com] herve Herve Leger Bandage Dress [www.massherveleger.com] herve leger pronounce Herve Leger Strap Dress [www.massherveleger.com] herve leger dress sale Herve Leger Strapless Dresses [www.massherveleger.com] herveleger.

Retro Jordan 6 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 24.04. 2012 - 04:36:22
Your presence is a present to the world Retro 6 [www.retro6jordanscheap.com].You're unique and one of a kind Jordan 6 Shoes [www.retro6jordanscheap.com].Your life can be what you want it to be Retro 6 Jordans [www.retro6jordanscheap.com].Take the days just one at a time Air Jordan 6 [www.retro6jordanscheap.com].Count your blessings,not your trouble New Jordans [www.newretroairjordans.info].You'll make it through whatever comes along New Retro Jordans [www.newretroairjordans.info].Within you are so many answers Jordan CMFT Viz [www.newretroairjordans.info].Don't put limits on yourself Air Jordans [www.newretroairjordans.info].So many dreams are waiting to be realized North Face Outlet [www.north-face-outlet-store.com].Decisions are too important to leave to chance North Face Jacket [www.north-face-outlet-store.com].Reach for your peak your goal your prize North Face Down Jacket [www.north-face-outlet-store.com].Nothing wastes more energy than worring Juicy Couture Swimwear [www.juicy-couture-outlet-factory.info].

abstract oil paintings for sale (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Úterý, 24.04. 2012 - 04:37:05
oil painting techniques for beginners Ships oil paintings [www.oilpaintingsshop.com] buy oil paintings oil painting for sale [www.oilpaintingsshop.com] abstract oil painting Folk Art oil paintings [www.oilpaintingsshop.com] oil paints for sale Neoclassicism oil paintings [www.oilpaintingsshop.com] oil painting on canvas.

Jordan Son Of Mars (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Středa, 10.10. 2012 - 05:01:20
Facing a various choice, jordan rcvr [www.jordan-rcvr.info] are you head pain about such nice jordan rcvr black [www.jordan-rcvr.info] ,no matter buy for yourself or friends, jordan rcvr white [www.jordan-rcvr.info] deserve your purchasing!Perfect choice, jordan rcvr red [www.jordan-rcvr.info] free shipping,no sale tax, air jordan 7 raptors [www.airjordan7raptors.com] take ease shopping here,similar consummate but lots distinguish each of this retro jordan 7 raptors [www.airjordan7raptors.com] !Comprehensive packaging achievements classic jordan 7 raptors 2012 [www.airjordan7raptors.com] intended to show Jordan perfect performance! A great jordan 9 cool grey 2012 [www.jordan-9-grey.info] focus attention to detail design, jordan 9 grey [www.jordan-9-grey.info] with a luxurious appearance, comfortable wearing feeling, jordan 9 cool grey [www.jordan-9-grey.info] and perfect shock performance, classic work of jordan 11 bred [www.jordan-11-bred.info] , ever to be highest price air jordan 11 cheap [www.jordan-11-bred.info] , now discount online, hurry up to have one, air jordan 11 bred [www.jordan-11-bred.info] a array of color-ways online supplying!

Air Jordan Son Of Mars (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Středa, 10.10. 2012 - 05:11:27
Actually Jordan Son Of Mars [www.jordan-son-of-mars.com] is in a very ordinary sneakers, but it is because of the history of man flashes, http://www.jordan-son-of-mars.com/ [www.jordan-son-of-mars.com] main technical: Air mind Sole,in 1991,the Chicago bulls in that year eventually win the championship, and Jordan and therefore have a chance in the championship for the first time the left his lip seals! Jordan 6 Rings [www.jordan-son-of-mars.com] again and again, it seems that people always have lots topic to discuss about this basketball shoes, unique style, amazing performance, ample story behind it, or splendid history, absolutely cheap now, come and pick Jordan 1 [www.jordan-son-of-mars.com], don't lag behind fashion!

Re: Nad dotazy čtenářů - 1.díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 12.04. 2013 - 08:14:09
Buildings come in a wide amount of shapes and functions, and have been adapted throughout history for a wide number of factors, from building materials available, to weather conditions, to land prices, ground conditions, specific uses and aesthetic reasons. Thanks for sharing. Regards, english homework help [www.englishhomeworkhelp.net]

Re: Nad dotazy čtenářů - 1.díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pondělí, 20.05. 2013 - 09:06:56
Lunettes de soleil Ray Ban [www.lunetteraybanpascherfr.net] Lunettes de soleil Ray Ban pas cher [www.lunetteraybanpascherfr.net] http://www.lunetteraybanpascherfr.net [www.lunetteraybanpascherfr.net] Ray Ban pas cher [www.lunettesdesoleilraybanfr.org] Lunettes Ray Ban pas cher pour homme [www.lunettesdesoleilraybanfr.org] Lunettes Ray Ban pas cher pour femme [www.lunettesdesoleilraybanfr.org] http://www.lunettesdesoleilraybanfr.org [www.lunettesdesoleilraybanfr.org]

Re: Nad dotazy čtenářů - 1.díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Pátek, 24.05. 2013 - 04:12:26
How many brand-new Oakley Batwolf Sunglasses black Frame black Lens [www.buycheap-oakleys.net] within just 2013 spring and coil and also summer season indicate the particular rock style and design for a second time Oakley C Six Sunglasses black Frame black Lens [www.buycheap-oakleys.net], who has made the type swept the globe throughout 80s very last hundred or so years Oakley Commit Sunglasses black Frame [www.buycheap-oakleys.net].
PARTNEŘI
SLANINAK.EU
Grilmaster.cz - vše pro grilování a chilli papričky
ONEbit.cz hosting - kvalitní webhosting a registrace domén


Copyright © MiroSOFT. All Rights Reserved.

Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund