Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Stavba domu od A do Z

Trampoty s okapy!
Publikováno: Středa, 08.10. 2008 - 21:35:46
Téma:


Nikdy bych neřekl, že s okapy bude takový problém. Jelikož nám střechu dodělali v prosinci 2006, nedávali jsme si namontovat okapy, aby nám je „sběrači kovů“ nezpeněžili. V prosinci 2007 jsme se nastěhovali, ale okapy jsme stále neměli, protože byly důležitější věci na dodělávky, a tak na ně nezbyl čas a navíc jsme neměli venkovní omítky, takže stěnám to zase až tak nevadilo.

Protože jsme letos plánovali omítat, prozíravě jsem si v dubnu zašel za jednou klempířskou firmou sídlící v Oldřichovicích v bývalé Tesle. Měděné okapové háky byli již na místě a tak bylo jen potřeba namontovat žlaby a svody. Odvod dešťové vody do vsakovací jímky byl taktéž hotov. Po měsíci, kdy si hráli na mrtvého brouka, jsem se opět zašel osobně zeptat, zda by nebyli tak laskavi a nepřišli si zaměřit okapový systém, na který u nich již měsíc čekám. Slíbili, že příjdou. Další měsíc uplynul jak voda a nikdo, nikde. Po další urgenci z nich nakonec vylezlo, že mají hodně práce a na moje měděné okapy jim nezbývá čas a naznačili nám, že si máme raději najít jinou firmu. Asi to pro ně nebyla moc výnosná zakázka, tak se jim do toho nechtělo.
Začátkem srpna jsem proto oslovil Střešní centrum v Českém Těšíně. Velice ochotně mi nabídli první volný termín pro realizaci 22.září. Řekl jsem si, že sice už bude omítnuto, ale snad nepřijdou velké deště. Zprvu jsme nemohli dohodnout termín měření, pak zase byl technik na dovolené. Nakonec mi týden před termínem realizace zavolali, že taky mají skluzy na stavbách a nabídli mi jinou firmu pro realizaci, nebo až nějaký jarní termín, což jsem nemohl akceptovat.
Začal jsem proto studovat na internetu možnosti stavebnicových systémů. Nakonec jsem zvolil systém Satjam. Jde o pozinkovaný plech s barevnou ůpravou. Sestavil jsem si seznam dílů a podle katalogových cen jsem se dostal na částku kolem 25 000,- Kč. Zašel jsem opět do Střešního centra, aby mi sdělili částku, za kterou by mi okapový systém sehnali. Cena, kterou mi nabídli, byla zhruba stejná. Napsal jsem proto své požadavky do systému epoptavka.cz. Po pár dnech jsem obdržel nabídku v ceně 21 000,- včetně dopravy od jedné ostravské firmy. Během týdne jsem měl okapy doma.
O víkendu je snad stihnu i namontovat a konečně již nebudeme mít oprýskanou omítku.

Znovu jsme si uvědomili, že bylo dobré rozhodnutí začít stavět již v roce 2005.

Tento článek si můžete přečíst na webu Stavba domu od A do Z
http://www.stavbadomu.wz.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.stavbadomu.wz.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=21